Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Dnia 17 marca 2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej przed augustowską publicznością wystąpił Duet z Przypadku - Dorota Bujnowska, Emil Kulbacki - w programie „Kraina łagodności”. Koncert z cyklu „Od serca do serca” wprowadził widzów w refleksyjny nastrój już od powitalnego utworu („Bez słów”).

phoca thumb l web 001 p1290014

Przez kolejne dwie godziny, oddzielone krótką, kilkuminutową przerwą, usłyszeliśmy kompozycje z gatunku poezji śpiewanej („Jak listy”, „Czarna Hańcza”), szanty („Kapitan Borchardt”) i pieśni rosyjskie („Ech, zaguliał”, „Trzy miłości”). Wśród wykonanych songów znalazły się między innymi: pieśni Edyty Geppert („Szukaj mnie”, „Sen o życiu”), Andrzeja Koryckiego („Plasterek cytryny i ja”, „Łódki”, „Po wodzie pianą”) czy Starego Dobrego Małżeństwa ( „Opadły mgły”, „Jest już za późno” ). Nie zabrakło szlagierów w rodzaju: „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty i „smaczków” takich jak wczesny utwór Bajmu - „Przepis na świat”.

Pierwsza część koncertu miała charakter ściśle poetycki, druga była nieco „żywsza” a publiczność włączyła się w wykonanie niektórych pieśni. Artyści bisowali piosenką „Ludzkie gadanie” autorstwa Agnieszki Osieckiej.

Nastrój tworzony przez ustawione na stolikach mini latarenki dopełnił obrazu niedzielnego koncertu, który udał się zdecydowanie.

Kontakt

Osiedlowy Dom Kultury
Spółdzielni Mieszkaniowej
w Augustowie

ul. Hoża 2A
16-300 Augustów

tel. 87 643 52 83

Need for Speed The Run | Grand Theft Auto Vice City | Katalog stron