Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W niedzielne popołudnie, 16 czerwca w sali Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły: zespół Senior z Osiedlowego Domu Kultury, działający przy Augustowskich Placówkach Kultury zespół Melodia oraz zaproszony zespół Hosadyna od Lubina. Ten ostatni powstał w 2007 roku przy Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Lubinie. Tworzą go seniorzy pragnący propagować „muzykę źródeł”. Mają oni w repertuarze nie tylko różnorodne pieśni ludowe, ale także autentyczne tańce regionalne.

web 001 20190616 172315

Zgromadzonych widzów, zespoły i gości przywitały oraz do wspólnego śpiewania zaprosiły: Kierownik Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie Dorota Bujnowska i Anna Jastrzębska – Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury.

Senior swoim występem skutecznie rozruszał publiczność a piosenką „Beata z Albatrosa” wprowadził w klimat wieczoru. Melodia zaprezentowała się w różnorodnym repertuarze – od „Tanga Milonga” przez „Graj piękny Cyganie” aż po „Mój przyjaciel wiatr”. Grupa Hosadyna od Lubina, która wystąpiła w barwnych, regionalnych strojach bawiła śpiewem i tańcem „na swojską nutę”.

Za udział podziękował wszystkim prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie Kazimierz Kożuchowski a gościom z Lubina, którzy szczególnie ciepło zostali przyjęci przez augustowian, wręczył pamiątkowe albumy.

Kontakt

Osiedlowy Dom Kultury
Spółdzielni Mieszkaniowej
w Augustowie

ul. Hoża 2A
16-300 Augustów

tel. 87 643 52 83

Need for Speed The Run | Grand Theft Auto Vice City | Katalog stron