Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Za oknem deszcz a w sali Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie radosne dźwięki muzyki ludowej i przede wszystkim śpiew. Tak wyglądał wieczór pierwszego lutego, kiedy to na scenie ODK wystąpili artyści biorący udział w koncercie „Na folkową nutę”.

phoca thumb l web 004 p1320854

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Osiedlowy Dom Kultury przy współudziale Augustowskich Placówek Kultury i Fundacji Mniejszości Narodowych „Rusicz”.

Nim wystąpił gość wieczoru na deskach sceny pojawiły się: zespół Senior, Dorota Bujnowska w duecie z Anetą Roszkowską oraz zespół Melodia. Usłyszeliśmy między innymi: „Plotki o Dorocie”, „Hudożnika”, „Człowieczy los”, „Jarzębinę czerwoną”, „Oj, zagraj mi muzyko” i „Życie to są chwile”, jednak szczególnie ciepło publiczność przyjęła mini-recital pochodzących z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski pań z założonego w 2013 roku zespołu „Rodnik” (czyli „źródło”), kultywującego tradycję pieśni ludowych. Zespół zaprezentował się w repertuarze regionalnym z elementami choreografii (tańca). Nie milkły brawa po utworze „Podmoskiewskie wieczory” wykonanym wspólnie z Dorotą Bujnowską, zresztą aplauz publiczności towarzyszył wykonawcom przez cały wieczór. Na zakończenie koncertu prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie Kazimierz Kożuchowski wręczył gościom pamiątkową statuetkę.

Kontakt

Osiedlowy Dom Kultury
Spółdzielni Mieszkaniowej
w Augustowie

ul. Hoża 2A
16-300 Augustów

tel. 87 643 52 83

Need for Speed The Run | Grand Theft Auto Vice City | Katalog stron